אלסקן מלמוט (Husky) הידעת?


#שישי_גזעי

פינה קבועה שתעלה בימי שישי, שבה נדבר ונכיר סוגי כלבים | חתולים| מכרסמים|ציפורים שונים ...

והפעם נכיר מקרוב את #אלסקן_מלמוט


אלסקן מלמוט סוג המשפחה

שפיץ

תוחלת חיים ממוצעת 12-14שנים

משקל ממוצע של כלב בוגר 34-38ק"ג

גובה ממוצע לכלב בוגר 58-64ס"מ

תיאור כללי גזע אלסקן מלמוט הוא גזע בעל ממדי גוף גדולים מאוד. מדובר בכלבי עבודה חזקים הבנויים היטב, אוהבים לצוד את טרפם ולחפור. הפרווה של כלבי אלסקן מלמוט היא כבדה וכפולה, לכן הם צריכים להיות במקום קריר כאשר בחוץ הטמפרטורות גבוהות. העיניים של כלב אלסקן מלמוט הן חומות בצורת שקד, כלבים מגזע זה בעלי עיניים כחולות נחשבים לכלבים מעורבים. צבעי הפרווה של כלב אלסקן מלמוט יכולים להיות: אפור, שחור או אדמדם, באזור הפרצוף, הבטן והרגליים יש להם פרווה בצבע לבן.

תכונות אופי ידידותי לילדים |כלבים גדולים |מתאים לגידול בדירה גזע אלסקן מלמוט הוא גזע אנרגטי מאוד, הם זקוקים לשפע של תשומת לב ושפע של פעילות גופנית, עקב היותם כלבים אינטליגנטיים מאוד ובעלי מחשבה עצמאית, הם יכולים לסרב לציית לך. אין ספק שכלבים מגזע אלסקן מלמוט  ייבחנו פעמים רבות את הסבלנות שלך וכדאי גם להרחיק אותם מחיות מחמד קטנות אחרות עקב נטייתם הטבעית לצוד. למרות האמור לעיל מדובר בכלבים נאמנים מאוד המגנים על הבית ואוהבים את שאר בני המשפחה. חשוב לציין שגורי אלסקן מלמוט הם מאוד אנרגטיים בהשוואה לכלבים הבוגרים יותר.

בריאות לגזע אלסקן מלמוט יכולות להיות מספר בעיות בריאותיות שכדאי לשים לב אליהן כגון: דיספלסיה של מפרק הירך, טונוס שרירים נמוך, גמדות, קטרקט ובעיות ראייה. מלבד זאת גזע אלסקן מלמוט נחשב לבריא מאוד ובעיות הבריאות נגרמות בדרך כלל בשל הזדקנות ולא מחלה. רכישת כלב אלסקן מלמוט עם שושלת בריאה עוזרת להפחית בעיות אלו. גם לתזונה ולפעילות הגופנית ישנה השפעה גדולה מאוד על בריאות הכלב.

פרוות הכלב דורשת הברשה מספר פעמים בשבוע, חשוב גם להקפיד על בריאות השיניים של הכלבים מגזע אלסקן מלמוט ולצחצח את שיניהם באותה תכיפות של הברשת הפרווה. צריך לטפל בציפורני הכלב באופן סדיר. נשירת  הפרווה היא כבדה מאוד ואין צורך לדאוג בגללה. אפשר לרחוץ את הכלב לעיתים קרובות, אפילו רק בשביל  לקרר אותו. את כלב האלסקן צריך להפעיל לעיתים  קרובות, עקב היותם כלבי עבודה, הם רוצים להיות עסוקים כל הזמן והם זקוקים למשחקים יחד עם הליכות ארוכות בכל יום. כלבים אלו צריכים להיות בשליטה ומרוסנים כאשר מוציאים אותם החוצה.

אילוף כלבי האלסקן מלמוט הם כלבים נבונים וחכמים, לכן הם מתאימים מאוד לאילוף. הם זקוקים לאימונים אינטנסיביים כדי לעזור להם ללמוד כיצד להתנהג. שיגרה מאוד עוזרת לכלבי אלסקן מלמוט להבין מה נדרש מהם, לכן רצוי שיהיה להם סדר יום קבוע מהבוקר עד הלילה.  האילוף של גזע אלסקן מלמוט צריך להיות חיובי ומתגמל, הם לא אוהבים תשומת לב שלילית והאילוף הטוב ביותר עבורם הוא אילוף של נימוסים טובים ולא של ציות פורמלי לפקודות, הזכרים הם יותר קשים לאילוף מהנקבות.


היכנסו לערוץ יוטיוב שלנו לוידיאו מצחיקים של אלסקן מלמוט
עוד בפינתנו השבועית

א

#אלסקן_מלמוט #אלסקן_קליי_קאי #אמסטף #אמריקן_בולדוג #אמריקן_פיטבול_טרייר #אסקימו_אמריקאי #אפגני #אפנפינצ_ר #אקיטה_יפני

ב #באסט_האונד #בובייה_דה_פלנדר #בול_טרייר #בולדוג_אנגלי #בולדוג_צרפתי #בולמסטיף #בוסטון_טרייר #בוסרון #בוקסר #בורדר_קולי #ביגל #בישון_פריזה #בלאד_האונד #בסנגי #בריטני #ברנזי_הרים

ג #גק_ראסל_טרייר #גולדן_רטריבר #גריפון_בריסלי

ד #דוברמן #דוג_דה_בורדו #דלמטי #דני_ענק

ה #האסקי_סיבירי

ו #ווסט_היילנד_וייט_טרייר

ט #טוי_רוסי_קצר_שיער #טרייר_טיבטי #טרייר_רוסי_שחור

י #יורקשייר_טרייר

כ #כלב_כנעני #כלב_צאן_אנגלי_עתיק

ל #לברדור_רטריבר

מ #מלטז

ס #סטר_אנגלי #סיני_מצויץ #סלוקי #סמויאד #סן_ברנרד

פ #פאג #פודל #פומרניין #פינצר_ננסי #פפילון #פקינז

צ #צאו_צאו #ציוואווה #צין_יפני #צסאפיק_ביי_רטריבר

ק #קאירן_טרייר #קאנה_קורסו #קבליר_קינג_צרלס_ספניאל #קוטון_דה_טולייר #קולי_מזוקן #קולי_קצר_שיער #קוקר_ספנייל #קלפי_אוסטרלי

ר #רוטוויילר #רועה_אוסטרלי #רועה_אנטולי #רועה_בלגי (מלינואה) #רועה_גרמני #רועה_קווקזי #רטריבר_חלק_שיער #רידגבק_רודזי

ש #שיבה_אינו #שיצו #שיקוקו #שלטי #שנאוצר #שפיץ_גרמני #שפיץ_יפני #שר_פיי

ת #תחש (דאקל)

114 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח