אפשר להירגע: חיות המחמד שלכם לא ידביקו אתכם בקורונה

מומחים אומרים כי אין מה לדאוג וחיות מחמד לא נדבקות ומעבירות את הנגיף, וארגון הבריאות העולמי גיבה זאת בהצהרה רשמיתמקרה אחד שהתרחש בהונג קונג וכלל כלב שנמצא חיובי לנגיף הקורונה גרם ללא מעט דאגה בקרב בעלי כלבים בכל העולם.


על פי מחלקת החקלאות, הדייג והשימור בהונג קונג (AFCD), הכלב, שהיה שייך לחולה בנגיף הקורונה, נשא את הנגיף בפה ובאפו. לפי הדיווחים, לא נראה אצלו כל סימן למחלה. יכול להיות שבמקרה זה הועבר הנגיף מהאדם, שאושר כי הוא סובל מ- COVID-19, לכלב, ע"י שהתנשק איתו. על פי ד"ר וויל סנדר, ראש המגמה הווטרינרית המשותפת לתואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת אילינוי.

אבל רוב החתולים והכלבים לא נמצאים בסיכון, ולא סביר שהם ישאו את הנגיף סביבם וידביקו בני אדם אחרים, הסביר סנדר. "נכון לעכשיו, אנשים צריכים להיות מודאגים באופן מינימאלי מזה שווירוס הקורנה ישפיע על חיות המחמד שלהם", אמר סנדר ל-Insider. "נראה שהנגיף מותאם היטב להתפשטות בין אנשים, ולכן לא סביר שהוא יעבור לכלבים או חתולים".


כן צריך ללמוד כיצד לטפל בחיות המחמד בזמן בידוד ביתי


התפשטות נגיף הקורונה, שמכניס רבים לבידוד ביתי, מאלץ אנשים רבים להתמודד עם אתגר חדש בנוגע לחיות המחמד שלהם. כעת, ארגון למניעת התאכזרות כלפי בעלי חיים בבריטניה הוציא הנחיות עבור בעלים של חיות מחמד שאובחנו עם הנגיף או שנדרשים להיות בבידוד ודרש להימנע מליקוקים או שיתוף אוכל עם בעלי החיים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. בעוד שרבים מחליטים לנטוש את חיות המחמד שלהם בעקבות המשבר העולמי, מהארגון נמסר כי אין שום ראיות המצביעות על כך שחיות מחמד יכולות להיות נשאות או יכולות להיות חולות בנגיף בעצמם, והם הפצירו באנשים לא להיבהל או לנטוש את חיות המחמד שלהם.


טיפים מובילים להמשך גידול וטיפול בבעלי חיים .


  • ראשית כל, במידת האפשר, יש לנסות לדאוג לכך שאדם אחר יטפל בחיית המחמד עד שיש אפשרות לחזור לשגרה.

  • תמיד יש לשטוף את הידיים עם סבון ומים חמים לאחר שנוגעים ומתקשרים עם חיית המחמד.

  • לאנשים עם כלבים שאינם מסוגלים לעזוב את הבית - יש לעורר אצל הכלבים גירויים נפשיים שיגרמו להם להיות עסוקים ומרוכזים, עד שניתן יהיה לקחת אותם שוב לאימונים. זה כולל הרבה משחק, שימוש בחידות אוכל, לימוד טריקים או פקודות חדשות, הסתרת פינוקים ברחבי הבית לחיפוש, הפסקות שירותים רגילות ואפילו צפייה בסרטים המיועדים במיוחד לכלבים.

  • אם בכל נקודה מסוימת יש חשש לבריאות חיית המחמד במהלך בידוד עצמי, יש להתקשר לייעוץ לווטרינר אך עדיף שלא להגיע באופן אישי.

  • עדיף להימנע מנשיקות, ליקוקים או שיתוף אוכל על ידי חיות המחמד.

  • יש לנקות תמיד את הצעצועים והמצעים של חיות המחמד.

  • יש לדאוג לאספקת מזון לחיות מחמד לתקופה ארוכה.

13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח