בכל כמה זמן צריך להבריש ולספר כלב?

בכל כמה זמן צריך להבריש ולספר כלב? האם על פי עונת השנה? איך קובעים את סגנון התספורת? אולי לפי ספר הגזע? איך קשורה הברשת גור צעיר לביקור הראשון שלו במספרת כלבים? כל התשובות לשאלות.


שמירה על בריאות הפרווה של הכלב חשובה מאוד לבריאות הכללית שלו. הפרווה שומרת על חום הגוף שלו, מגינה עליו מפני טפילים שונים ומפני נזקים שונים לעור; אפילו מפני כוויות.


לפני תספורת – מתחילים בהברשה

הברשה נכונה ותכופה של הפרווה היא הדבר הבסיסי ביותר שחשוב לבריאות הפרווה והכלב ומתחילה בגיל צעיר. מספרות כלבים מומלצות בנוף הגליל למשל, יסבירו לכם שגורים רצוי להבריש בעדינות ולעיתים תכופות. בין השאר, כדי שלא ייבהלו או יופתעו כאשר יגיעו לתספורת הראשונה שלהם במספרת כלבים.

מעבר לכך ממליצים על הברשה אחת לחודש לפחות, ולרוב יותר, בהתאם לסוג הכלב ולפרווה שלו. בקיץ כמעט כל כלב נוטה להשיר יותר שיער, ולכן רצוי להבריש אותו אחת לשבוע.


איך קובעים את תדירות התספורת?

תדירות התספורת נקבעת על פי סוג הפרווה והמצב שלה ועל פי כל כלב וכלב.

כלבים בעלי שיער קצר לא זקוקים לתספורת, אבל כן זקוקים לאמבטיה מדי פעם, ולהברשת השיער. אם הם משירים הרבה שיער, רצוי להבריש אותם לעיתים קרובות יותר, כאמור.

כלבים בעלי שתי שכבות של שיער קצר (זאבים, למשל) צריכים הברשה יסודית לפחות ארבע פעמים בשנה, אבל לא מספרים אותם.

כלבים בעלי שתי שכבות של שיער ארוך משירים שיער על פי עונות השנה וזקוקים מאוד להברשות. כמו כן, רצוי מאוד לקחת אותם למספרת כלבים כדי לקצר שיער שמתחיל להסתבך או שנוצרים בו קשרים. במיוחד נהוג לקצר את השיער בבטן, סביב הישבן ומאחורי האוזניים.

כלבים בעלי פרווה עבה וצפופה מאוד חייבים לספר בכל עונה כדי להימנע ממצב של קשרים ופיתולים בשיער, שיחייבו גילוח. חשוב לספר אותם לפחות פעם אחת בכל שלושה חודשים.

כלבים בעלי פרווה “משיית”, כמו שיצו או דומים להם: את אלה מספרים בכל חודשיים-שלושה, אבל אם הכלב מגדל את הפרווה שלו מהר, מספרים בכל חודש או לכל היותר חודש וחצי.

כלבים בעלי פרווה ארוכה וגלית חייבים להבריש היטב, ואם השיער ארוך יותר מ- 2.5–3 ס"מ, יש לספר אותו.


איך קובעים את צורת התספורת של הכלב?

הרבה נקבע על פי סוג הגזע: פודלים מספרים בצורה שונה משיצו, למשל, או מכלב אפגני, ובכל מספרת כלבים תמצאו טבלה של צורות התספורת.

מעבר לזה, יש בהחלט אופנות שמשתנות, ממש כמו בתספורות של בני אדם. כדאי להתעדכן באופנות השונות גם אצל ספר הכלבים ולבחור גם על פי אלה.




25 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח