הידעת ? טוי רוסי קצר שיער

#שישי_גזעי פינה קבועה שתעלה בימי שישי, שבה נדבר ונכיר סוגי כלבים | חתולים| מכרסמים|ציפורים שונים ... והפעם נכיר מקרוב את וי_רוסי_קצר_שיער
סוג המשפחה

זעירים - כלבי ליווי תוחלת חיים ממוצעת 15-16 שנים

משקל ממוצע של כלב בוגר 1.5-3ק"ג

גובה ממוצע לכלב בוגר 22-27 ס"מ

תיאור כללי גזע קטן בארץ ובעולם בעל מראה אצילי ואלגנטי, גבוה רגליים, קל עצם, ראש מעוגל עם אוזניים גדולות וזקופות. יש שני סוגי פרווה – קצר וארוך. לטוי הרוסי קצר השיער – פרווה קצרה, חלקה ומבריקה.

והזן השני, טוי רוסי ארוך שיער, בעל פרווה ארוכה בקצות האוזניים, ובחלק האחורי של הירך והזנב. לשני הזנים אין תת פרווה, לכן, הנשירה הטבעית למעשה מינימאלית ואינה מורגשת. טוי רוסי לא זקוק לרחצה תכופה ולא דורש טיפוח פרווה מיוחד. הגזע קיים במגוון צבעים, עם ציור טיפוסי של אזורים בגוון בהיר יותר (כנוי Tan באנגלית). צבעיו העיקריים הינם שחור, חום, כחול, לילך, אדום ושמנת. צבע האף והעיניים תואם לצבע הפרווה. המומחים והמגדלים מעדיפים גווני פרווה קהים יותר (שחור, חום ואדום) מאשר הבהירים. הגזע מגיע אלינו מרוסיה, אבל המקור שלו הוא הטוי טרייר האנגלי, שהיה מאוד פופולארי בתחילת המאה ה – 20 בקרב האצולה הרוסית. לאחר מהפכת 1917 הגזע כמעט נכחד ונעלם יחד עם בעלים. בשנות החמישים, ההתעניינות בכלבים הדקורטיביים שוב עלתה. אך, המצב הפוליטי ו"מסך הברזל" הסובייטי, לא אפשרו יבוא כלבים גזעים מחול. מגדלים החלו במאמצים לשחזר את הגזע במצב הנתון. נקבע תקן שונה מהתקן של טוי טרייר האנגלי, ומאותו הרגע התפתחות הגזע ברוסיה החלה בדרכה.

תכונות אופי הגזע מלא שמחת חיים, פעיל ועליז. לא פחדן ולא תוקפני, וידידותי לסובבים. מסתדר טוב עם כולם – בני אדם ובעלי חיים אחרים בבית, ציפורים ומכרסמים. נקשר לבעלים ונאמן להם עד אין סוף. זקוק למילה טובה מהם, מגע וקירבה. הוא יתאפס על הברכיים או יתכרבל עם בעלים בשמיכה מול הטלוויזיה – כדי פשוט להיות שם. חביב אך לא טורדני, אינטליגנטי, רגיש למצבי רוח בבית, לא הרסני, מתאים במיוחד לגידול בסביבה עירונית. טוי רוסי הינו "דיוקן" אידיאלי של בעלים. הגזע משתלב בקלות בקצב ובאורח החיים שלהם – מהרגוע ועד לפעיל. בהתאם לאופי הבעלים וחינוך שקיבל, הטוי הרוסי יודע להיות "חתול ביתי". ומנגד, טוי רוסי יודע להיות ספורטיבי וחבר ממדרגה ראשונה לנסיעות וטיולים מכל סוג. ניתן לצאת עם טוי רוסי למסע רגלי, להסיע אותו בתיק ידני ולטוס איתו ביחד בתא הנוסעים. טוי רוסי מתאים בתור חיית מחמד לכמעט כל סוגי המשפחות וליחידים.

בריאות כלבים מגזע טוי רוסי רגישים לטמפרטורות קיצוניות עקב משקל גוף הזעיר, היעדר תת פרווה ושכבת שומן תת עורית לא משמעותית (טווח טמפרטורות האופטימלית הינו זהה לבני אדם – 22-24 מעלות). לימים הקרים לבחירת הבעלים מבחר מסחרר של בגדי חורב נוחים ויפים לגזעים זעירים. יש לזכור כי חימום יתר מסוכן מקירור יתר! בקיץ חשוב להימנע מטיולים ארוכים בשעות החמות. בכל עונות השנה יש להקפיד על גישה החופשית למים טריים. כלבים מגזע טוי רוסי, בדומה לגזעים זעירים אחרים, נוטים לצבור משקל עודף אם הם אינם פעילים מספיק ואם הם אוכלים מעבר למידה. לכן, למרות שניתן ללמד אותם לצרכים על משטח חד פעמי או במגש חתולים, חשוב להקפיד על פעילות קבוע כגון טיול עם רצועה. כמו כן, חשובה האכילה המבוקרת – מנות שקולות לפי משקל רצוי פעם-פעמיים ביום לכלבים בוגרים. לא כדאי להשאיר מזון זמין קבוע. לטוי רוסי עצמות גפיים דקות וארוכות. נפילה מגובה עלולה לגרום לנזק במיוחד בגורים. יש לזכור כלל אחד פשוט: טוי רוסי חופשי לקפוץ מגובה שהוא בעצמו מסוגל לעלות אליו! היות וטוי רוסי אוהבים ילדים וישמחו לשחק ולהשתולל איתם, חשוב להסביר לילדים כללי זהירות ודרך נכונה להתנהג עם הכלב. גוריו של הטוי הרוסי, בדומה לכלל גזעים זעירים, זקוקים לפעמים לעזרתו של הווטרינר באת החלפת שיניים חלביות לקבועות – שן שלא יצאה בזמן כדאי לעקור. חשוב להקפיד על צחצוח שיניים וניקוי אבן לפי הצורך. כלבי הטוי הרוסי הם כלבים אמיצים, הם לא מרגישים את עצמם קטנים מול כלבים אחרים. לבעלים (במיוחד של טוי רוסי זכרים) חשוב להיות ערים במגעים עם כלבים אחרים הגדולים יותר.

אילוף כלבים מגזע טוי רוסי הם חכמים, אינטליגנטיים, בעלי כושר למידה ורצון גבוהים ביותר, קשובים לבעלים וקלים לאילוף מכל סוג. טוי רוסי אוהבים ללמוד טריקים חדשים, משתתפים בהצלחה רבה בפעילויות ספורטיביות כגון "אדז'יליטי" וכמו כן, מתאימים לתחום ה"ריקודים עם כלבים". טוי רוסי באה לעולם להיות "כלב נוח ומשמח את הבעלים" לכן,באמצעות האילוף מתאים, שמבוסס על חיזוק חיובי, ניתן לפסל דפוסי התנהגות הרצויים ע" הבעלים בקלות ובמהירות.

היכנסו לערוץ יוטיוב שלנו לספרייה - מצחיקים טוי רוסי

עוד בפינתנו השבועית

א

#אלסקן_מלמוט #אלסקן_קליי_קאי #אמסטף #אמריקן_בולדוג #אמריקן_פיטבול_טרייר #אסקימו_אמריקאי #אפגני #אפנפינצ_ר #אקיטה_יפני

ב

#באסט_האונד #בובייה_דה_פלנדר #בול_טרייר #בולדוג_אנגלי #בולדוג_צרפתי #בולמסטיף #בוסטון_טרייר #בוסרון #בוקסר #בורדר_קולי #ביגל #בישון_פריזה #בלאד_האונד #בסנגי #בריטני #ברנזי_הרים

ג

#גק_ראסל_טרייר #גולדן_רטריבר #גריפון_בריסלי

ד

#דוברמן #דוג_דה_בורדו #דלמטי #דני_ענק

ה

#האסקי_סיבירי

ו

#ווסט_היילנד_וייט_טרייר

ט

#טוי_רוסי_קצר_שיער #טרייר_טיבטי #טרייר_רוסי_שחור

י

#יורקשייר_טרייר

כ

#כלב_כנעני #כלב_צאן_אנגלי_עתיק

ל

#לברדור_רטריבר

מ

#מלטז

ס

#סטר_אנגלי #סיני_מצויץ #סלוקי #סמויאד #סן_ברנרד

פ

#פאג #פודל #פומרניין #פינצר_ננסי #פפילון #פקינז

צ

#צאו_צאו #ציוואווה #צין_יפני #צסאפיק_ביי_רטריבר

ק

#קאירן_טרייר #קאנה_קורסו #קבליר_קינג_צרלס_ספניאל #קוטון_דה_טולייר #קולי_מזוקן #קולי_קצר_שיער #קוקר_ספנייל #קלפי_אוסטרלי

ר

#רוטוויילר #רועה_אוסטרלי #רועה_אנטולי #רועה_בלגי (מלינואה) #רועה_גרמני #רועה_קווקזי #רטריבר_חלק_שיער #רידגבק_רודזי

ש

#שיבה_אינו #שיצו #שיקוקו #שלטי #שנאוצר #שפיץ_גרמני #שפיץ_יפני #שר_פיי

ת

#תחש (דאקל)

6 צפיות0תגובות

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח

סל קניות0

לחשבון האישי שלך

ניווט לחנויות

ניווט ומידע נוסף באתר

השארו מעודכנים במבצעים והטבות 

חנות דקטרי - רח' עצמון 12 נוף הגליל - מחוז הצפון - ישראל                       (חנות חיות נצרת עילית) 

שעות פעילות - ימים א'-ה - מהשעה 8 ועד 20 - ימי ו' 8-15

©2008 by Daktary . All rights reserved