הידעת? לברדור רטריבר

#שישי_גזעי

פינה קבועה שתעלה בימי שישי, שבה נדבר ונכיר סוגי כלבים | חתולים| מכרסמים|ציפורים שונים ...

והפעם נכיר מקרוב את #לברדור_רטריבר
סוג המשפחה

ציד תוחלת חיים ממוצעת

12-14שנים משקל ממוצע של כלב בוגר

30-45ק"ג גובה ממוצע לכלב בוגר

54-63ס"מ


תיאור כללי כלבים מגזע לברדור רטריבר הם אחד מהכלבים הפופולאריים ביותר והקלים ביותר לזיהוי בעולם. הכלב הוא גדול וגבוה ויש לו מבנה גוף כבד ושרירי בעל חזה רחב. הגולגולת של הכלב רחבה, האוזניים גדולות ושמוטות, האף מוארך והרגליים שלו ארוכות ביחס לגוף. הזנב של הכלבים מותאם לשחייה במים והוא מאזן את גופם בזמן שהם שוחים. כלבי הלברדור רטריבר מגיעים בשלושה צבעים בסיסיים – שוקולד, שחור וצהוב. הפרווה של הכלבים היא קצרה ומעט קשה למגע.

תכונות אופי #פופולארי #ידידותי_לילדים #כלבים_גדולים #קל_לאילוף #מתאים_לגידול_בדירה כלבים מגזע לברדור ריטריבר הם כלבים פעילים מאוד, הם גודלו למטרות ציד ושחייה ויש להם אנרגיה רבה. כלבים אלו יכולים להיות חיות מחמד מעולות וחברים נפלאים, אבל הם גם מהווים אתגר לאילוף עבור בעלי הכלבים חסרי הניסיון. מי שיודע כיצד להתמודד עם האופי שלהם יגלה כלבים נפלאים, אבל מי שלא ייתן להם את תשומת הלב הנחוצה להם, יגלה שהם יכולים להפוך לסיוט. כלבי הלברדור רטריבר הם מאוד ידידותיים וקל להציגם בפניי אנשים חדשים ללא חשש מהתנהגות תוקפנית, או נביחות מוגזמות, אבל הנטייה שלהם לקפוץ על אדם חדש יכולה להרתיע אנשים רבים. למרות שמדובר בכלבים אינטליגנטיים מאוד, יצא להם מוניטין של שוטים בעיקר בגלל ההיפראקטיביות שלהם. הם גם אינם בשלים נפשית עד גיל שלוש. אימון מוקפד יכול לעזור לכלבים אלו לחשוב לפניי שהם פועלים ולהתנהג כראוי. כלבי הלברדור רטריבר יכולים להתאים לילדים, אבל מכיוון שהם יכולים להזיק להם שלא בכוונה ולפעמים אף לפצוע אותם, חייבים להשגיח עליהם בזמן שהם משחקים עם הילדים. בגלל ידידותם הרבה הם אינם כלבי שמירה טובים.

בריאות גזע הלברדור רטריבר נחשב באופן כללי לגזע בריא, אבל הוא יכול לפעמים לסבול מבעיות בריאותיות כשהגדולה מכולן היא דיספלסיה של המפרק. כמו כן, הם נוטים למחלות עיניים כגון ניוון רשתית. יש להם תיאבון גדול וכתוצאה מכך נטייה להשמנה ולכן חשוב שהבעלים יקפידו על כך שהם יאכלו במידה הראויה להם ולא ישמינו. חשוב להבריש את פרוותם הנוקשה באופן קבוע כדי להסיר שיער מת, חשוב לרחוץ אותם בשמפו עדין כדי לא לפגוע בפרווה העמידה במים שלהם. מומלץ לבדוק את האוזניים של הלברדור באופן קבוע. פעילות גופנית: כלבי הלברדור רטריבר זקוקים להמון פעילות גופנית, במיוחד בשלושת השנים הראשונות לחייהם, המינימום שדרוש הוא שתי הליכות ארוכות ביום. הקפידו להשתמש ברצועה חזקה, מכיוון שהם מאוד חזקים והם יכולים למשוך אתכם ולהוציא אתכם משווי משקל. מעבר להליכות, תהיו חייבים למצוא מקום לפעילות הגופנית שלה הם כל כך זקוקים, חצר סגורה היא הפתרון הטוב ביותר. הגדר של החצר חייבת להיות גבוהה מאוד מכיוון שהם יודעים לקפוץ היטב והם יכולים לברוח בקלות מחצר בעלת גדר נמוכה. כלבי הלברדור רטריבר אוהבים מאוד לשחות והם ייהנו מכל הזדמנות שתקרה על ידם לעשות כן. כאשר מדובר בכלבים צעירים עליכם לשמור עליהם בשחיות הראשונות שלהם.

אילוף התנהגותם הנרגשת והקופצנית של כלבי הלברדור רטריבר מחייבת אילוף מוקפד בעיקר בגלל גודלם וכובד משקלם, לכן אתם חייבים להתחיל באילוף בגיל צעיר ככל האפשר. בתחילה הכירו לכלב את הפקודות הבסיסיות ובמיוחד "לשבת" ו"ארצה". האילוף שלהם צריך להיות עקבי וחיובי בעזרת מתן פרסים על התנהגות טובה ועונשים על התנהגות שלילית. חשוב שהפקודות והאילוף יתואמו על ידי כל המשפחה, מכיוון שאם אחד מבני המשפחה כן יסכים להתנהגות שלילית, לדוגמא קפיצה על אנשים, הכלב ימשיך לקפוץ על אנשים בגלל המסר הלא ברור. כל בני המשפחה חייבים להיות מודעים לכללים בנוגע לכלב ולאכוף אותם עליו. מדובר בכלבים מאוד אינטליגנטיים שלא יבצעו פקודה אם היא נראית להם לא הגיונית. פרסים חיוביים על התנהגות טובה צריכים להיות מילוליים ועל ידי הבעת חיבה מעשית כגון ליטופים וחיבוקים, פרסים של מאכלים אהובים יכולים להיות בעייתיים עקב העובדה שכלבים אלו נוטים לאכול יותר מידי ולהשמין.


היכנסו לערוץ יוטיוב שלנו לספרייה - רגעים יפים של לברדור רטריבר


עוד בפינתנו השבועית

א #אלסקן_מלמוט #אלסקן_קליי_קאי #אמסטף #אמריקן_בולדוג #אמריקן_פיטבול_טרייר #אסקימו_אמריקאי #אפגני #אפנפינצ_ר #אקיטה_יפני

ב #באסט_האונד #בובייה_דה_פלנדר #בול_טרייר #בולדוג_אנגלי #בולדוג_צרפתי #בולמסטיף #בוסטון_טרייר #בוסרון #בוקסר #בורדר_קולי #ביגל #בישון_פריזה #בלאד_האונד #בסנגי #בריטני #ברנזי_הרים

ג #גק_ראסל_טרייר #גולדן_רטריבר #גריפון_בריסלי

ד #דוברמן #דוג_דה_בורדו #דלמטי #דני_ענק

ה #האסקי_סיבירי

ו #ווסט_היילנד_וייט_טרייר

ט #טוי_רוסי_קצר_שיער #טרייר_טיבטי #טרייר_רוסי_שחור

י #יורקשייר_טרייר

כ #כלב_כנעני #כלב_צאן_אנגלי_עתיק

ל #לברדור_רטריבר

מ #מלטז

ס #סטר_אנגלי #סיני_מצויץ #סלוקי #סמויאד #סן_ברנרד

פ #פאג #פודל #פומרניין #פינצר_ננסי #פפילון #פקינז

צ #צאו_צאו #ציוואווה #צין_יפני #צסאפיק_ביי_רטריבר

ק #קאירן_טרייר #קאנה_קורסו #קבליר_קינג_צרלס_ספניאל #קוטון_דה_טולייר #קולי_מזוקן #קולי_קצר_שיער #קוקר_ספנייל #קלפי_אוסטרלי

ר #רוטוויילר #רועה_אוסטרלי #רועה_אנטולי #רועה_בלגי (מלינואה) #רועה_גרמני #רועה_קווקזי #רטריבר_חלק_שיער #רידגבק_רודזי

ש #שיבה_אינו #שיצו #שיקוקו #שלטי #שנאוצר #שפיץ_גרמני #שפיץ_יפני #שר_פיי

ת #תחש (דאקל)

34 צפיות0תגובות

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח

סל קניות0

לחשבון האישי שלך

ניווט לחנויות

ניווט ומידע נוסף באתר

השארו מעודכנים במבצעים והטבות 

חנות דקטרי - רח' עצמון 12 נוף הגליל - מחוז הצפון - ישראל                       (חנות חיות נצרת עילית) 

שעות פעילות - ימים א'-ה - מהשעה 8 ועד 20 - ימי ו' 8-15

©2008 by Daktary . All rights reserved