טיפוח וטיפול חיצוני לחתול

רחצה

חתולים זקוקים לרחצה לעיתים נדירות מאחר והם מנקים את עצמם ביעילות. במידת הצורך, ניתן לרחוץ את החתלתול אך יש להשתמש בשמפו המיועד לחתלתולים. לאחר הרחצה, ייבשו את הפרווה והעור על ידי מגבת יבשה. יש להימנע משימוש בתנור או מייבש שיער כדי לא לגרום לכוויה בעור החתול .


הברשה

מרבית החתולים יהנו מזמן הטיפוח ומתשומת הלב. בחרו מברשת המתאימה לפרווה של החתול כדי להימנע מלשרוט את עורו. בחתולים ארוכי שיער, יצירת הרגל הברשת הפרווה מגיל צעיר תסייע במניעת קשרים ופרווה קשה לסידור בגיל מבוגר יותר. סירוק הפרווה מומלץ בכיוון גדילת השיער בלבד. אם זיהיתם קשר בפרווה שאינכם יכולים לפתור בעזרת מברשת, מומלץ לפנות לסיוע מספרה או צוות רפואי במרפאה. כדאי להימנע משימוש במספריים להסרת קשרי שיער על מנת לא לפגוע בעור החתול.

טיפול בפה ובשיניים

חתולים רבים לא יאפשרו לכם לצחצח את שיניהם, אך במידה ויש צורך לעשות זאת - זה אפשרי. תוכלו לחפש עצה אצל הצוות הרפואי במרפאה במידת הצורך.

קיצוץ ציפורניים

ניתן לקצוץ את הקצה החד של ציפורני החתול בעזרת קוצץ ציפורניים מיוחד לחתולים. זאת פעולה שאינ כואבת או מזיקה, ומבוצעת ברוב המרפאות הוטרינריות.

ניקיון האזניים

אוזני החתול אמורות להיות נקיות וללא הפרשות או ריחות רעים. במידה ואינן נקיות, תוכלו להיוועץ בצוות הרפואי במרפאה ולבדוק האם זו תוצאה של תהליך דלקתי, או שפשוט החתלתול עדיין צעיר ואינו מתנקה באופן יעיל. במידה ויש צורך בסיוע לתהליך ההתנקות - תוכלו להשתמש בצמר גפן כדי לנגב בעדינות את פנים האוזן, אך לעולם אל תשתמשו במקלוני צמר גפן, שכן אלה עלולים לגרום נזק לעור התוף.


עיניים

על העיניים להיות נוצצות וצלולות. ניתן להסיר הפרשות בעדינות בעזרת צמר גפן טבול במים פושרים. השתמשו בצמר גפן חדש לכל עין ונגבו מזווית העין הקרובה אל האף וכלפי חוץ. בחתולים בהירים, לעיתים ניתן לראות הפרשות אדומות חומות במסלול הדמעות של העין ? צבע זה מתקבל משום שבדמעות שלהם יש פיגמנט שצבעו מתחזק כאשר בא במגע עם חמצן. בגזעים מסויימים ישנו מבנה אנטומי הנקרא "ברכיו-צפאלי", מבנה זה מתאר מצב בו גשר האף מקוצר ופחוס כמו למשל בגזע ההימלאיה. במבנים אלו, לעיתים מופיע קפל עורי מעל האף ובזוית העין, לתוכו עלול להתנקז נוזל הדמעות, ולזלוג על הלחי. כדאי במצבים אלו לפנות ליעוץ הצוות במרפאה הוטרינרית.לפוסטים נוספים : איך לבחור חתול? החתולים המדהימים שמחכים לכם מציגים מבחר מגוון מאוד בגיל ומזג. זה הזמן לחשוב איזה סוג חתול מתאים לאורח חייכם. חתול חדש בבית מדריך לאקלום חתול חדש בבית. טיפים, עצות ושאר הנחיות מועילות מפי אורלי זכאי, יועצת התנהגותית לחתולים. עיקור חתולות סירוס חתולים עיקור וסירוס חשובים הן לבריאות החתול, הן להתנהגותו והן מסיבות מוסריות. מאמר חשוב מאת ד"ר אבישי גרינגרד. הטיפול בחתלתול יונק לקחת פיצפון מהרחוב או לא? איך מאכילים? איך מחממים? איך מטפלים בקטנטן העדין והשביר הזה? ערוץ היו-טיוב של simon's cat מומלץ לכל מי שמכיר חתולים או שבדיוק החתול התיישב לו על המקלדת, שבר לו אגרטל או לא נתן לו לישון... כיצד לתת כדור לחתול (הומור) חתולים רואים צבעים?

איך בכלל החתולים רואים אותנו בני האדם?

5 צפיות0תגובות

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח

סל הקניות0

לחשבון האישי שלך

ניווט לחנויות

ניווט ומידע נוסף באתר

השארו מעודכנים במבצעים והטבות 

חנות דקטרי - רח' עצמון 12 נוף הגליל - מחוז הצפון - ישראל                       (חנות חיות נצרת עילית) 

שעות פעילות - ימים א'-ה - מהשעה 8 ועד 20 - ימי ו' 8-15

©2008 by Daktary . All rights reserved