!טיפים לגידול חתולים באהבה

חשוב שנקפיד על הרגלים טובים ובריאים באופן יומיומי, כחלק משגרת הטיפול.

1. הברישו את הפרווה של החתול מדי יום

הברשה וסירוק פרוות החתול באופן יומיומי יכולה להפחית באופן משמעותי את כמות כדורי השיער שיתפתחו במערכת העיכול שלו. משום שחתולים מבלים זמן רב בטיפוח עצמי על ידי ליקוק הפרווה שלהם, הם בולעים את השיער שנושר, מה שמוביל להתפתחות כדורי שיער שאותם יצטרכו להשתעל או להקיא החוצה.

2. אל תתנו לחתול שלכם לאכול יותר מדי

"שלא כמו כלבים, חתולים לא יכולים לחיות על תזונה צמחונית, אפילו למשך תקופות קצרות. גופם זקוק לבשר, אשר מהווה בסיס לדיאטה בריאה, ועל כן הארוחה המרכזית שלו ביום צריכה להכיל בשר", כך אומר ג'ף וורבר, וטרינר ידוע בארה"ב וכתב לרפואת בעלי חיים. את מנת הבשר תוכלו לספק לחתול שלכם בעזרת מזון רך שמותאם לחתולים, אשר מגיע באריזות שימורים.

3. דאגו שיש לכם מספיק ארגזי חול לפי כמות החתולים שאתם מגדלים

מסקר שערכה חברת ביו-פט בשנת 2006 עולה כי כשליש מהאנשים שאימצו חתולים מגדלים יותר מחתול אחד בבית. זכרו שכל חתול צריך ארגז חול משלו, ושמומלץ על פי וטרינרים אפילו לשמור על ארגז חול נוסף ברחבי הבית.

4. שימו לב לכמות המים שהחתול שלכם שותה

רוב החתולים הביתיים הם צאצאים של חתולי מדבר, ולכן אינם צמאים או זקוקים למים באותה המידה שכלבים צורכים. את רוב הנוזלים שגופם מקבל הם צורכים מהמזון שלהם, כך למשל עכבר, שמהווה מזון לחתולי הרחוב, מכיל 70% נוזלים, ולכן גם מזון לחתולים שמגיע מפחיות שימורים מכיל עד ל-78% נוזלים. מזון יבש לעומת זאת מכיל רק 5-10% נוזלים, לכן , אם מספקים לחתול שלכם בעיקר מזון שכזה, דאגו שתהיה לו גישה למים בכל עת.

5. אל תשערו שהחתול שלכם "רשע" אם הוא עושה את צרכיו מחוץ לארגז החול

אין דבר שמתסכל בעלי חתולים יותר מאשר חתול שמתעקש לעשות את צרכיו בכל מקום פרט לארגז החול שלו, בייחוד כשמדובר על השטיח או הספה, אך יש לחתולים סיבות רבות להתנהגות זו. "ראשית עליכם לשלול אפשרות של מחלה", אומר וורבר. אם החתול שלכם נוהג לעשות את צרכיו מחוץ לארגז החול, קחו אותו לווטרינר כדי לבדוק שאין לו דלקת בדרכי השתן או כל מחלה אחרת שגורמת לו לעשות זאת. ברגע ששללתם אפשרות של מחלה, ודאו שהחול שבארגז הוא לטעמו של החתול. התנסו בסוגים שונים של חול ומצאו את הסוג שהחתול שלכם מעדיף. בנוסף, דאגו לנקות את ארגז החול בכל יום. הדבר האחרון שתוכלו לנסות הוא להעביר את ארגז החול למקום אחר, עדיף מקום שקט שבו אין רעש של מכשירי חשמל, כמו מכונת כביסה או מזגן, ושיש אליו גישה נוחה.

6. אמנו את החתול שלכם להשתמש במתקן גירוד

אם אתם לא רוצים שהספה שבסלון שלכם תהיה מלאה בקרעים, אמנו את החתול שלכם להשתמש במתקן גירוד. "רוב בעלי החתולים לא מודעים לכך שהם צריכים לגרום למתקן הגירוד להיות מושך יותר עבור החתול", אומר וורבר. "הניחו אותו במרכז החדר כדי לגרום לחתול להתחיל להשתמש בו", הוא מסביר, ומוסיף שאנשים רבים מניחים את העמדה בפינת החדר או הסלון כדי שלא תפריע להם, אך זה גורם גם לחתול להתעלם ממנה. תוכלו לפזר על המתקן מעט צמח נפית, או קטניפ בשמו הלועזי, כדי לגרום לחתול שלכם להשתמש בו אף יותר. לאחר זמן מה שבו תשמשו בנפית תוכלו להפסיק לפזר אותו על המתקן, והחתול שלכם יתרגל להשתמש בו. את הנפית תוכלו להשיג בחנות אצלנו.

7. סרסו ועקרו את החתולים שלכם

סירוס או עיקור יכולים להועיל לחתול שלכם בשלבים המוקדמים של חייו וגם בטווח הארוך. "חתולות יכולות להרגיש מתוסכלות מאוד בזמן שהן מיוחמות, והתנהגותן מתסכלת מאוד גם את הבעלים", אומר וורבר, ובנוסף, סירוס ועיקור יכולים גם למנוע מחלות סרטן שקשורות לאברי הרבייה, אשר מהן עלולים לסבול החתולים בבגרותם. חלקנו מרגישים שלא בנוח להעביר את חיות המחמד שלנו טיפול שכזה, אך אם אינכם מתכננים לזווג את החתול שלכם, מומלץ שתחסכו ממנו או ממנה את הסבל שיחוו במהלך תקופת הייחום.

אולי יעניין אותך גם:

8. צאו החוצה עם החתול שלכם בבטחה

אפילו אם החתול שלכם מעדיף שלא להיות סגור כשאתם לוקחים אותו לווטרינר ברכב, או לכל מקום אחר, מומלץ שתשמרו אותו בתוך כלוב. חתולים, שלא כמו כלבים, נוהגים לטייל ברחבי הרכב ולסכן אתכם בזמן הנהיגה בכך שיפריעו לריכוז שלכם, כשהם גם מוצאים לנכון לצאת לטיול בין הרגליים שלכם. בנוסף, לעולם אל תשאירו את החתול שלכם בתוך המכונית כשאתם יוצאים ממנה. אפילו בימים שבהם הטמפרטורה אינה גבוהה, ואפילו כשהחלון מעט פתוח, הרכב יכול להפוך למקום מאוד לא נוח עבור כל בעל חיים שיש לו פרווה. תוך מספר דקות גופו של החתול שלכם יכול להתחמם יתר על המידה בתוך רכב שעומד, לכן אם אתם מתכננים לצאת לסידורים בנוסף לביקור אצל הווטרינר, מומלץ שתשאירו את החתול בבית ורק לאחר מכן תעסקו בכל דבר אחר מחוץ לבית.

9. בחרו וטרינר שידידותי לחתולים

יש וטרינרים שמומחים בטיפול בכלבים ואילופם, אך עלולים להיות מפחידים עבור חתולים, בייחוד אם חדר ההמתנה שלהם מלא בכלבים יותר מאשר חתולים. "אם ניתן, חפשו וטרינר שיש לו חדר המתנה נפרד לחתולים ולכלבים", ממליץ וורבר. אם אין אחד כזה קרוב לביתכם, תוכלו לבקש מהווטרינר אפשרות לחכות עם החתול בחדר אחר, כמו למשל חדר מספרה, זאת על מנת שהחתול שלכם יוכל להיות כמה שיותר רגוע בזמן שהוא מחכה לטיפול שעלול להיות מלחיץ בעצמו.

10. תנו לחתול שלכם להראות לכם אהבה

יש לחתולים דרכים רבות להראות לכם שהם אוהבים אתכם, ולפעמים הם יראו את האהבה הזו בדרכים שאתם עלולים לפרש כדבר רע. "אם החתול שלכם חוזר הביתה מהחצר או משיטוט בחוץ עם שלל שאסף בזמן מסע ציד, מומלץ שתקבלו את המתנה שהביא לכם בנימוס, אפילו אם זה קצת מגעיל", כך אומר וורבר. במקרה שכזה החתול שלכם בסך הכל רוצה להראות לכם שגם הוא יכול לדאוג ולעזור לכם, ועל כן לא מומלץ שתעבירו לו בהתנהגות שלכם שעזרתו אינה רצויה. בנוסף לכך החתול שלכם יכול ללטף את פניכם עם פניו, לגרגר בסביבתכם או לעשות לכם "עיסוי", כל אלה הם גם דרכים שבהן הוא מראה אהבה. קבלו אותן בשמחה ודעו שהחתול שלכם מעריך אתכם מאוד ויודע שבלעדיכם חייו לא היו נראים כפי שהם היום.
#animals #animal #pet #instagrams.co.il #instagramscoil #dog #cat #dogs #cats #photooftheday #cute #pets #instagood #animales #cute #love #nature #animallovers #pets_of_instagram #petstagram #petsagram

9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח