כלבים יכולים לאכול קינואה?קינואה היא זרע פשוט עם שם מהודר כי הוא תוספת טעים ומזין בדיאטות של רוב האנשים. למרות שזה בסדר גמור עבורנו אנשים עממיים, האם בטוח לכלבים לאכול קינואה ? בוא נגלה!


האם כלבים יכולים לאכול קינואה?

בקיצור, כן! בדיוק כמו בני אדם, כלבים נהנים מאוד מן החומרים המזינים שנמצאים בקינואה. זהו זרע בריא ולמעשה מרכיב בכמה מזונות יבשים באיכות גבוהה . קינואה היא אלטרנטיבה superfood תירס, חיטה, סויה כי הם נמצאים ברוב מזון לכלבים.


היתרונות של קינואה לכלבים:

קינואה זה זרע ללא גלוטן עם רמות גבוהות של חומצות אמינו, סידן וחלבון. חלבון ופחמימות שנמצאו בזרע נהדרות עבור כלבים פעילים, מסייע להם לשמור על האנרגיה שלהם ונכונות לשחק!


איך להכין קינואה לכלב שלך?

הקפד לשטוף ביסודיות לבשל את הקינואה לפני שאתה מאכיל את הכלב שלך. יש חומר כימי על הזרע הנקרא סאפונין זה קצת רעיל ומסוכן יותר עבור כלבים מאשר אנשים. (ראה תשובה בהמשך לגבי הסיכון)


תבלינים כגון מלח או שום המשמשים מנות אנושיות יכול להיות רעיל עבור הכלב שלך, כך שהוא יצטרך מנת קינואה משלו .


כמה קינואה בטוחה?

כמו עם כל מזון חדש שאתם נותנים לכלב , יש להתחיל עם כמויות קטנות ולפקח על התגובה של הכלב למזון, ואם הכל תקין רק אז להגדיל את המנה. באופן כללי, קינואה צריכה להיות מוגשת לכלבים בכמויות קטנות. יש להיזהר ולהתייעץ עם הוטרינר בכל שאלה.


חששות לגבי קינואה לכלבים?

הכמות של סאפונין הנמצאת על קינואה הוא בדרך כלל קטן מדי כדי לגרום לבעיות; אבל שוב, אם אתם רוצים לוודא יש לשטוף את הקינואה היטב ולהגיש מבושל רק כדי להיות בצד הבטוח.


אם הכלב שלך חווה הקאות, שלשולים או עצירות לאחר אכילת קינואה, זה יכול להיות תגובה לסאפונין או הזרע עצמו. אם בעיות אלה מתעוררות, הימנע להאכיל קינואה לכלב שלך ולהתקשר לווטרינר שלך לקבלת מידע על אופן טיפול.


סיכום

בדיוק כמו בני אדם, כלבים יכולים להפיק תועלת רבה מן החלבון, חומצות האמינו וסידן שנמצא בקינואה.

אם הכלב שלך הוא חדש למזון, הקפד לעקוב אחר ההתנהגות שלו אחרי שהוא אוכל אותו בפעם הראשונה יש תמיד להתחיל עם כמויות קטנות. אם אין ראיות של תופעות לוואי שליליות, אז תן לחבר הפרוותי שלך בתור תוספת טעימה ומזינה !

שתף עם החברים שלך

86 צפיות0תגובות

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח

סל קניות0

לחשבון האישי שלך

ניווט לחנויות

ניווט ומידע נוסף באתר

השארו מעודכנים במבצעים והטבות 

חנות דקטרי - רח' עצמון 12 נוף הגליל - מחוז הצפון - ישראל                       (חנות חיות נצרת עילית) 

שעות פעילות - ימים א'-ה - מהשעה 8 ועד 20 - ימי ו' 8-15

©2008 by Daktary . All rights reserved