מהו כדור פרווה וכיצד הוא נוצר?

חתולים הם, על פי רוב, מאד נקיים.

זאת בעיקר בזכות העובדה, שהם כל הזמן “מתרחצים”.

חתולים מבלים שעות רבות בליקוק הפרווה שלהם במטרה להרחיק לכלוך ושיער מת.

שימו לב עד כמה הלשון של החתול מחוספסת על-מנת שיתאפשר ניקוי אפקטיבי ביותר, עד כדי סירוק של הפרווה.

הפרווה שנבלעת תוך כדי פעילות הטיפוח הזו עוברת, על פי רוב, דרך מערכת העיכול ונפלטת בצואה. אבל, ישנם מקרים בהם הפרווה מצטברת לגוש. גוש פרווה זה מכונה “כדור פרווה” (hairball)  או בשפה המדעית “טריכובזואר”.

בחלק מהמקרים החתול מצליח להעביר את כדור הפרווה במורד מערכת העיכול ולהיפטר ממנו דרך הצואה ובמקרים אחרים החתול מקיא אותו. אולם, ישנם מקרים בהם כדור הפרווה נתקע וגורם לחסימה באותו מקום. זה יכול להיות בוושט, בקיבה, במעי הדק או במעי הגס. מדובר במצב מסוכן מאד המסכן את חיי החתול ודורש טיפול.

מהם הסימנים לחסימת מעיים אצל חתולים?

הסימנים לחסימת מעיים בגין כדור פרווה כוללים: שיעול, הקאה, אבדן משקל, חוסר תיאבון ואי שקט. בשלבים מאוחרים יותר, אפתיה. האבחון הסופי נעשה במרפאה הווטרינרית על ידי בדיקה פיזיקלית וצילומי רנטגן. חשוב לשים לב, שהרבה מחלות יכולות לגרום לחתול הקאות. יש אנשים שרואים פרווה בקיא ומניחים שזה היה מקור ההקאה ושהכול בסדר, אולם יש לקחת בחשבון שגם בהקאה מסיבות אחרות יכולים לעתים לראות פרווה.

מהו הטיפול בכדורי פרווה?

הטיפול בכדורי פרווה משתנה ממקרה למקרה. בתחילה מנסים לעזור לחתול להיפטר ממנו על ידי מתן חומרים לקסטיבים כגון שמן פרפין. המטרה היא “לשמן” את מערכת העיכול כדי להקל על תנועת כדור הפרווה במסעו לעבר פי הטבעת. במקרים חמורים נאלצים לנתח את החתול ולהוציא את כדור הפרווה דרך הבטן.

האם יש דרך למנוע את היווצרות כדורי הפרווה?

התופעה נפוצה יותר בקרב חתולים ארוכי פרווה, לכן, על-מנת לסייע במניעת כדורי פרווה חשוב לסרק את החתול על ידי מסרק מותאם לעתים קרובות במטרה להוריד כמה שיותר פרווה “מתה” ולחסוך זאת מהחתול. בנוסף, קיימים מזונות מיוחדים המכילים מערכת סיבים תזונתיים אשר סופחים את השיער במערכת העיכול ומפחיתים את הסיכוי להיתקעות כדור הפרווה. מזונות אלה, על פי רוב, מכילים גם חומצות שומן חיוניות במינון שמבטיח האטה בנשירה, תכונה התורמת להפחתת תופעת כדורי הפרווה.


#winter #cold #holidays #instagrams.co.il #instagramscoil #snow #rain #christmas #snowing #blizzard #snowflakes #wintertime #staywarm #cloudy #instawinter #instagood #holidayseason #photooftheday #season #seasons #natur #כדורפרווה #חתולים #מהכדורפרווהואיךהואנוצר


14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח