משחקים עם כלבים כאשר שוהים בבית

רוצים לשחק עם כלבכם במשחק משוך בחבל אך חוששים מכך כיוון ששמעתם דברים כגון שזה גורם לתוקפנות או שאינכם יודעים כיצד "לעשות זאת נכון"?


לידיעה -המשחק אינו מעורר תוקפנות אלא להיפך- יכול להפחית מתח בקרב כלבים פחדניים או תוקפניים, זאת בתנאי שהוא מתנהל לפי כללים וחוקים. לדוגמא משחקי חבל אצל כלבים יכולים לחזק אצל השליטה עצמית והעמידה בפני גירויים מהם היתרונות של משחק המשיכה בחבל?

#משוךבחבל מהווה פורקן מצוין לאנרגיה עודפת. משחק משיכות נותן לגיטימציה להשתוללות מבוקרת של הכלב. בצורה זו הכלב פורק אנרגיות בצורה נכונה ושמחה. זכרו, כלב עייף הוא כלב רגוע ומסופק, ופחות סביר שיפתח בעיות התנהגות הנובעות מעודף אנרגיה ושעמום. חשוב להכניס הפסקות קצרות של רוגע ולהימנע ממשחק פראי במיוחד, על מנת שהמשחק לא יצא מכלל שליטה. מחזק את הקשר בין הבעלים לכלב. רוב הכלבים אוהבים לשחק משחקי משיכה ורוב האנשים אוהבים לשחק עם כלביהם. כל משחק או אינטראקציה חיובית עם הכלב מחזקים את הקשר בין הכלב לבעלים, על אחת כמה וכמה משחק שהכלב אוהב במיוחד. מסייע ללימוד שליטה עצמית ולשימור התנהגויות רצויות. באמצעות המשחק ניתן לחזק התנהגויות של איפוק ורוגע כגון "שב" ו"חכה". הכלב לומד שעל מנת שהמשחק יתחיל, עליו לשבת ולחכות בסבלנות עד לשמיעת האות "קח". כמו כן אם הוא קופץ וחוטף את החבל, אנו לוקחים אותו ממנו ומחביאים מאחורי גבנו – כך הוא לומד שהתנהגות לא נאותה מפסיקה את הכיף. משחק שכזה, לפי החוקים, יכול לחזק אצל כלבכם שליטה עצמית ועמידה בפני גירויים - במקום לקפוץ ולחטוף הוא לומד להתאפק, לחכות לסימן מאיתנו ורק אז לתפוס את החבל. הרווחנו כלב שמראה מסוגלות לעמוד בפני גירויים שונים ולהציע התנהגויות רגועות על מנת לקבל גישה לגירוי מסוים. משמש כחיזוק חיובי בזמן אימון. מעבר לעובדה שחשוב לשחק לעיתים קרובות לשם ההנאה שבמשחק עצמו, משחק משיכות (או משחק אחר) יכול לשמש כחיזוק משמעותי במהלך אימון ותרגול. המשחק יכול להחליף מזון בעת תרגול או להוות מחזק נוסף. מה גם שהמשחק משמר את ההתלהבות של הכלב במהלך התרגול. ניתן להשתמש במשחק לייצור מוטיבציה אצל הכלב לעשות דבר מה, לדוגמה לבוא "אליי"- נוכל ללמד את הכלב שכשקוראים לו מן החצר להיכנס פנימה אל תוך הבית, ה"כיף" שלו לא נגמר, אלא ממשיך בתוך הבית באמצעות משחק משיכות. מסייע ללימוד עיכוב נשיכה (בעיקר עם גורים). ישנם כלבים, בעיקר גורים ומתבגרים שנושכים תוך כדי משחק. חובה עלינו לעזור לכלב להיפטר מהתנהגות זו כמה שיותר מוקדם וללמדו עיכוב נשיכה (רצוי תמיד להיוועץ במאלף מקצועי). אחת מהדרכים היא להראות לכלב באמצעות תרגילים יזומים ובאמצעות משחק, שהנחת שיניים על היד מובילה לתוצאות לא רצויות מבחינתו – הנחת שיניים גורמת להפסקת המשחק, קרי הפסקת הכיף. במקביל נראה לכלב מהי ההתנהגות שמובילה להתחדשות המשחק ולחידוש הכיף- רוגע ותפיסת החבל ללא מגע שיניים בעורנו. מסייע לכלבים פחדניים. באמצעות המשחק בחבל ניתן לרתום את תשומת ליבו של הכלב אלינו במקום שיתעניין בהסחות הדעת שמסביב. הדבר שימושי מאד בתהליך שיקומי של כלבים פחדניים, אשר נלחצים מגירויים סביבתיים שונים. לכלבים כאלו החבל יכול לשמש כמסייע בשחרור לחצים ובבניית ביטחון עצמי. רצוי לעודד כלבים פחדניים על כל אינטראקציה שלהם עם החבל (גם אם בהתחלה זה רק מגע רופף או ליקוק החבל) ובהדרגה לבנות משחק משיכות מלהיב ומהנה.


החוקים העיקריים של משחק המשיכות בחבל * אחיזה נוחה. השתמשו בצעצוע ארוך מספיק על מנת שתהיה לכם אחיזה נוחה בו וכדי למנוע מצב ששיניו של הכלב יגעו בידיכם. * חינוך נכון. החזיקו את הצעצוע וחכו. אם הכלב קופץ במטרה להגיע אליו או מנסה למשוך אותו, שימו אותו מאחורי גבכם ואל תתנו לו להגיע אליו. במהרה הוא יבין שהמשחק מתחיל רק כשהוא מקבל מכם את האות לכך. * הסבלנות משתלמת. כשכלבכם יושב ומחכה אמרו לו "קח" או "תפוס" ועודדו אותו לתפוס ולמשוך. היו סבלניים, לא כל הכלבים יתלהבו באותה המידה בהתחלה. * שליטה במשחק. למדו אותו לעזוב והכניסו את המילה "עזוב" מדי פעם באופן אקראי. הדרך הקלה להתחיל ללמד לעזוב היא באמצעות תגמול מזון. בהמשך כשהכלב כבר יודע לעזוב, התגמול יהיה חידוש המשחק עצמו. * אילוף תוך כדי משחק. אם במהלך המשחק הכלב שם את שיניו על עורנו או בגדינו, אמרו מילה שמסמנת את ההפסד ("אופס", "אוי") והפסיקו את המשחק לדקה (כאמור- הניחו את הצעצוע מאחורי גבכם או העלימו אותו לגמרי מהחדר וחדשו את המשחק כעבור דקה). * ערנות חשובה. לעולם אל תתנו לילדים לשחק את המשחק ללא השגחה. באופן כללי כל אינטראקציה של ילד עם כלב חייבת להיות בהשגחת מבוגר. * התאמת המשחק לכלב. כשהחבל בפה הכלב, נערו אותו בעדינות מצד לצד ולא למעלה למטה כיוון שזה עלול להיות מסוכן לעמוד השדרה של כלבכם. התאימו את עוצמת המשיכות לגודל, לחוסן ולגיל של כלבכם. * סיום מתוק. בתום המשחק, החביאו את הצעצוע עד הפעם הבאה, כדי להשאירו כצעצוע ייחודי ומלהיב עבור כלבכם וכן על מנת לחזק אצל כלבכם את ההבנה שאתם מהווים "מקור כל הטוב". מבוסס על המאמר "Tug O' War is a Fun Game to Play with Dog"


דוגמאות נוספות למשחקים :


תפוס

הוא משחק חוץ קלאסי, אך איש לא אמר שהוא מוגבל לחיק הטבע. תלוי בגודל הבית שלך יש כמה דרכים בהן תוכלו לוודא כי הכלב שלכם מקבל את זמן ספורט שהוא זקוק לו תוך שהוא נהנה במשחק.

#משחקבחצר #משחקבפרוזדור #משחקבבית

*אם כלבך לא מבין את המושג תפוס היכנסו לערוץ היוטיוב שלנו חפשו וידיאו משחקים / טכניקות אילוף הכלב.

מחבואים

בכדי שתוכל לשחק כראוי את המשחק הזה עם הכלב שלך, תרצה לוודא שהכלב שלך מכיר פקודה שמשמעותה לחפש משהו מוסתר, כמו "למצוא אותו." בהנחה שהכלב שלך יודע את הפקודה הזו, תרצה להראות לכלבך את מה שאתה מסתיר. זה יכול להיות צעצוע, פינוק, או אולי אפילו אדם אהוב. ברגע שהכלב שלך יודע מה אתה מסתיר, הוביל את הכלב שלך למקום ממנו הוא לא יוכל לראות ברגע שהכלב שלך לא יכול לראות אותך, עליך להסתיר את פריט העניין (או האדם).

#משחקיםבבית #משחקיםלכלב #משחקעםהכלבבתוךהבית #קורונהוכלבים *אם הכלב שלכם מתקשה במציאת החפץ, תוכלו לתת רמזים קוליים או ללכת לעבר המחבוא. זה יכול גם לעזור לכלבים שעשויים להיות חדשים במושג משחק .המטמון

כולם מכירים את משחק מטמון הכנסת חפץ לספל, דשדוש כוסות מסביב ואז מנחשים באיזה כוס יש את האובייקט. יש כלבים שמגלים שהמשחק הזה מהנה למדי, בעיקר מכיוון שלרוב יש לו תגמול בסוף. התהליך די פשוט. ראשית, אתה הולך להסתיר פינוק בכוס, ויש לך כמה כוסות ריקות סביב הגביע ההוא. ואז, ברגע שהכלב יודע שהפינוק בתוך הספל, יש לערבב את הספלים סביבו. אם הכלב שלכם מלקק מסמן את הכוס עם הפינוק, הציעו לו את הפינוק המסתתר כפרס. *משחק זה מציע לא רק בידור גם לכם וגם לכלבכם, אלא גם מציע גירוי נפשי שכל הכלבים זקוקים לו.פאזל

משחק זה ידרוש מעט השקעה מצידכם, אך התוצאה תהיה שווה בסופו של דבר.

צעצועי פאזל הם צעצועים שדורשים מעט חשיבה כדי לפתור את הפאזל, אך לעיתים קרובות, פיתרון הפאזל יתגמל את כלבכם בפינוקים ושבחים רבים. ישנם אינספור צעצועי פאזל לבחירתך לכלבך. צעצועים מסוימים הם קצת יותר מורכבים מאחרים, כלומר, עליכם לוודא שלא תבחרו בפאזל שיהיה קשה מדי עבור הכלב שלכם להבין זאת. אף אחד לא רוצה לגרום לכלב שלהם להיות מתוסכל. *צעצועי פאזל יכולים להציע גירוי נפשי, כמו גם חוויה משעשעת, כשאתה צופה בכלב מתמודד עם דרכו סביב הפאזל עד שהוא מגלה אותו בהתרגשות וזוכה לתענוגות וגם לשבחים . #משחקמחבואים
זנוק במדרגות

זה פחות משחק עבור הכלב שלך, אלא דרך לשרוף אנרגיה מהשהייה בפנים כל היום.

לשם כך, תרצה לוודא שיש לך מסדרון או חדר מדרגות ארוך שהכלב שלך יכול לרוץ למעלה ולמטה. תרצה גם לוודא שמפרקי הכלב שלך מתחממים לפני שאתה באמת מתחיל במשחק הזה. ראשית, תרצה לשמור על כלבך על ידך כשאתה זורק צעצוע לראש המדרגות או בסוף המסדרון. אם אתה רוצה להפוך את זה למעניין יותר עבור כלב מאומן היטב, אתה יכול להוסיף עניין לפני שתגיד לכלבך שזה בסדר לקחת את הצעצוע. זכור שאסור לך לזרז את הכלב שלך במדרגות, מכיוון שיש בכך סיכון לפציעה. *משהו שחובה לציין במשחק הזה הוא שצריך לעשות זאת רק עבור כלבים שגילם יותר משנה, שכן כלבים צעירים יותר אינם בעלי מפרקים מפותחים לחלוטין. אם הכלב שלך מתחת לגיל שנה או סובל מבעיות במפרקים, שקול רק מסדרון פשוט ללא מדרגות כדי למנוע נזק למפרקים.


והכי כייף כאשר יש זמן איכות בבית למד את כלבך טריק חדש

כלבים אוהבים ללמוד, ואיזה זמן טוב יותר ללמוד טריק חדש לגמרי מאשר כשאת והכלב שלך תקועים יחד. לא משנה בן כמה כלבכם, שניכם יכולים ליהנות ללמוד טריק חדש והכלב שלכם יקבל את התענוג הנוסף מלהקשיב לאדם האהוב עליו: אתם. *כמה דוגמאות לטריקים שתוכלו לקחת בחשבון הם ללמוד להחזיר צעצועים למקום, ללמוד מילים חדשות או ללמד את הכלב שלך לבקש/להתחנן. אלה רק כמה דוגמאות לכמה טריקים, אבל יש אינספור דרכים בהן תוכלו ללמד את הכלב שלכם משהו חדש בזמן ששניכם מחכים לצאת החוצה ולשחק.


#שתפו #טריקים #חינוך #אילוףכלבים #קורונה #שהייהבבית #משחקיםלכלב


250 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח