פורמניין ( פורמניאן) הידעת?

#שישי_גזעי

פינה קבועה שתעלה בימי שישי, שבה נדבר ונכיר סוגי כלבים | חתולים| מכרסמים|ציפורים שונים ...

והפעם נכיר מקרוב את #פורמניין

שפיץ סוג המשפחה 12-16שנים תוחלת חיים ממוצעת 1.5-2.8ק"ג משקל ממוצע של כלב בוגר 18-22ס"מ גובה ממוצע לכלב בוגר


תיאור כללי מקור הפומרניין הוא כנראה בגזע השפיץ הגרמני ושמו בא מאזור פומרניה במרכז אירופה.

הפומרניין זכה לפופולריות בקרב בני מלוכה מאז המאה ה-17. בבעלותה של המלכה ויקטוריה היה פומרניין קטן במיוחד וכתוצאה מכך הפומרניין הקטן יותר הפך נפוץ וחביב בעולם כולו. כיום זהו אחד מהכלבים הפופולאריים ביותר בעולם, במיוחד בארה"ב. לפומרניין צוואר קצר, לסת קצרה, גבו קצר וכך גם רגליו ואוזניו. יש לו פרווה כפולה, ששכבתה התחתונה רכה ושופעת, ואילו החיצונית גסה יותר. הפרווה מופיעה בגוונים שונים: חום, אדמוני, שחור, דבש, לבן או שילוב ביניהם. זנבו השעיר והמרשים של הפומרניין ממוקם גבוה ושוכב על גבו. אוזניו ממוקמות גבוה על הראש והוא מתאפיין במרץ רב ובתנועה נמרצת וקלה.

תכונות אופי #ידידותי_לילדים #כלבים_קטנים #כלבי_אזהרה #מתאים_לגידול_בדירה למרות גודלו הזעיר, הפומרניין הוא בעל אופי חזק, עקשן ודומיננטי. השילוב של ערנות וחשדנות עם אומץ ליבו ונכונותו להגן על בעליו ועל הטריטוריה שלו, ואפילו להתקיף כלבים גדולים ממנו בהרבה, הופכים אותו לכלב התרעה ולשומר מצוין. בדרך כלל הזכרים נובחים יותר מנקבות. אחד ממאפייני הגזע הבולטים ביותר הוא חביבותו ושמחת החיים שלו. הפומרניין הוא בעל יצר משחקים מפותח. בבית עם ילדים, מומלץ לגדל נקבה.

בריאות הפומרניינים נוטים לסבול מבעיות במפרקים ובעצמות, בגלל העומס המוטל על רגליהם הדקות. אחת המחלות האופייניות לגזע היא "מחלת העור השחור" הגורמת לנשירת הפרווה והשחרת העור. תנאי האקלים החם בארץ, גורמים לפומרניין למצוקה, ולכן מומלץ מאוד לספר את פרוותו לקראת הקיץ, למצוא לו פינה קרירה בבית ולהקפיד להוציאו החוצה השכם בבוקר או בשעות הערב, כשעומס החום פוחת. לפומרניין תיאבון רב. מאחר והשמנה עלולה לגרום לבעיות אגן ומפרקים בבגרותו, מומלץ להגביל את כמויות המזון שלו.

אילוף הפומרניינים, בעיקר הזכרים, הם עקשנים ובעלי אישיות אינדיבידואלית. לכן אילופם מצריך סבלנות. עם זאת, הם מאוד אינטליגנטים ובעלי יכולת למידה טובה וגם התקשורתיות שלהם ויצר המשחק המפותח מסייעים מאוד באילופם. כדי שהדומיננטיות של הפומרניין לא תאיים על בני הבית, חשוב להבהיר לו כבר בגיל צעיר מאוד מה מקומו בהיררכיה בבית, להציב לו גבולות ולהעניק לו הרגלי משמעת. אילוף נכון יכול להתחיל כבר בגיל עשרה שבועות, ובכוחו לסייע לתקשורת בין הפומרניין לבעליו, לרסן את עקשנותו הרבה ולהפכו לכלב צייתן, אבל שמח.


היכנסו לערוץ יוטיוב שלנו לוידיאו המצאות חדשים של פורמנייןעוד בפינתנו השבועית א #אלסקן_מלמוט #אלסקן_קליי_קאי #אמסטף #אמריקן_בולדוג #אמריקן_פיטבול_טרייר #אסקימו_אמריקאי #אפגני #אפנפינצ_ר #אקיטה_יפני ב #באסט_האונד #בובייה_דה_פלנדר #בול_טרייר #בולדוג_אנגלי #בולדוג_צרפתי #בולמסטיף #בוסטון_טרייר #בוסרון #בוקסר #בורדר_קולי #ביגל #בישון_פריזה #בלאד_האונד #בסנגי #בריטני #ברנזי_הרים ג #גק_ראסל_טרייר #גולדן_רטריבר #גריפון_בריסלי ד #דוברמן #דוג_דה_בורדו #דלמטי #דני_ענק ה #האסקי_סיבירי ו #ווסט_היילנד_וייט_טרייר ט #טוי_רוסי_קצר_שיער #טרייר_טיבטי #טרייר_רוסי_שחור י #יורקשייר_טרייר כ #כלב_כנעני #כלב_צאן_אנגלי_עתיק ל #לברדור_רטריבר מ #מלטז ס #סטר_אנגלי #סיני_מצויץ #סלוקי #סמויאד #סן_ברנרד פ #פאג #פודל #פומרניין #פינצר_ננסי #פפילון #פקינז צ #צאו_צאו #ציוואווה #צין_יפני #צסאפיק_ביי_רטריבר ק #קאירן_טרייר #קאנה_קורסו #קבליר_קינג_צרלס_ספניאל #קוטון_דה_טולייר #קולי_מזוקן #קולי_קצר_שיער #קוקר_ספנייל #קלפי_אוסטרלי ר #רוטוויילר #רועה_אוסטרלי #רועה_אנטולי #רועה_בלגי (מלינואה) #רועה_גרמני #רועה_קווקזי #רטריבר_חלק_שיער #רידגבק_רודזי ש #שיבה_אינו #שיצו #שיקוקו #שלטי #שנאוצר #שפיץ_גרמני #שפיץ_יפני #שר_פיי ת #תחש (דאקל)

22 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח