6 טיפים לטיפוח ושמירה על כלבך בריא בחודשים הקרים והרטובים!

בחודשי החורף והאביב זה יכול להיות ברור לחשוב שאין טעם לטפח את הכלב . יתכן שאתם חושבים: הם כל הזמן בפנים ולכן "נשארים נקיים", או שהם פשוט חוזרים בחוץ ומיד מתלכלכים בבוץ שוב אז מה הטעם.

"ישנה תפיסה שגויה שכיחה שכלבים לא צריכים להיות מטופחים, או רק לטפח אותם באופן מינימלי, במהלך חודשי החורף,"

במגזין , iHeartDogs העיתון הטוב ביותר לבעלי חיים - החברים על 4 שלנו כך נכתב. "האמונה השגויה היא שלתת אפשרות לפרווה לגדול בזמן ממושך בכדי להגן על הכלב ולחממו. בנוסף, מכיוון שכלבים, כמו בני אדם, לעיתים קרובות פועלים בשגרה ולרוב הם בישיבה או יותר בפנים בחורף, אנשים רבים חשים כי הכלבים שלהם לא מתלכלכים מספיק כדי להצדיק רחצה. "

אבל כל זה לא נכון. למעשה, טיפוח בחודשים אלה עשוי אפילו להיות חשוב יותר מאשר בתקופות אחרות בשנה.

"למעשה, במובנים רבים, הטיפוח במהלך חודשי החורף הופך לחשוב עוד יותר לבריאות הכלב שלך מאשר בכל תקופה אחרת של השנה. שיער ארוך, רטוב , גורם בקלות לכלב לקור, רטיבות ורגישות לזיהום. "

פרוות ארוכות - ברכה וקללה רבים חושבים כי כלבים עם פרווה ארוכה "מחוררים" את עצמם וניתן להשאיר אותם לבד לאורך העונה הקרה והרטובה. אבל במאמר נאמר שאמנם הפרווה הללו הם "ברכה" מבחינת החום לעומת פרווה של כלב עם שיער קצר , אך הם יכולים להיות גם קללה:"הברכה" של הפרווה העבה בחורף יכולה להפוך במהירות לבעיה אם הפרווה לא נשמרת במצב בריא. פרווה המעורה אינה מבודדת ואינה מספקת חום; במקום זאת, זה מספק אי נוחות, כאבים ונקודות חמות. שטיפה יכולה אפילו להוביל לזיהומים מתחת לעור, ולכן כשאתה בוחן את ההשפעות של שחרור הטיפוח, שקול כיצד בריאות כלבך עשויה לסבול כתוצאה מכך. טיפוח זה לא רק לכלב יפה, זה גם קריטי לבריאותו הטובה של הכלב שלך. "


אז איזה טיפוח מומלץ לעשות בחורף בכדי לשמור על בריאות הכלב שלך?


במגזין סיפקו לנו את הטיפים המצויינים הבאים:

"בעקבות טיפים וטכניקות טיפוח חורפיות אלה תעזרו לשמור על כלבך במצב בריאותי ולשמור הפרווה,". "טיפוח סדיר, ללא קשר לעונה, חשוב לבריאות הכללית ולרווחתם של כל הכלבים."


מספר 1 - הגנה על כפות כלבים מפני מזג אוויר חורפי אתה יכול למזער בעיות כמו רפידות סדוקות, גירוי, זיהומים בשלג, מלח, בוץ, גשם, טמפרטורות נמוכות, וחצץ פשוט על ידי ניגוב כפות הרגליים יבשות לאחר כל טיול. שמור על מגבת בהישג יד ליד הדלת, והפוך את הרגליים למחות בשגרה.

שימו לב במיוחד לכדורי שלג או בוץ בין הרפידות.

# 2 - זמן אמבט בחורף לפעמים כלבים זקוקים לטיפוח נוסף בחורף. פרוות ארוכות ופלווים נוטים יותר להזדווג, והליכה דרך בוץ ושלג מבולגנת. אם הכלב שלך נמצא בתוך הבית כדי להתחמם, יתכן שאתה להוט במיוחד לרחוץ אותו כדי לשמור על מינימום ריח "כלבלב", אך זו העדפה אישית.

על הכלב להיות יבש לחלוטין לפני שהוא יוצא החוצה, מכיוון שסביר יותר כי כלב רטוב יהיה מצונן. זה נכון במיוחד לגבי גזעים קטנים או כאלה עם שיער קצר. חשיפה ממושכת לקור גורמת לירידה בטמפרטורת הגוף, או להיפותרמיה, וסביר להניח שהיא תתרחש כאשר כלב רטוב. אם בדרך כלל אתה מאפשר לכלבך להתייבש באוויר, שקול ייבוש מהיר בחום גבוהה כדי להאיץ את התהליך, אם הכלב שלך מאפשר לך לעשות זאת.

# 3 - תספורת חורף חלק מהבעלים מאמינים כי מתן תספורת לכלב בזמן מזג אוויר קר פוגע בכלב מכיוון שהוא זקוק לפרוותו בכדי להתחמם. אמנם זה נכון, אך זה נכון שרוב חיות המחמד לא חיות בחוץ כל הזמן (וגם הן לא צריכות להיות!); בדרך כלל הם מסתובבים עם בעלים בבית מחומם . כלבי הבית אינם צריכים להסתמך על פרווה ארוכה ועבה לחמימות, כפי שעושים חיות בר.

זה בסדר לתת לכלב שלך תספורת בחורף. אם אתה מודאג מכך שלכלב שלך יהיה קר בטיולים, שקול תספורת ארוכה יותר לכלבלב.

# 4 - אמבטיות לחות! רחצה של הכלב באופן קבוע היא אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות עבור הכלב שלכם בחורף, שכן כלב נקי הוא כלב שמח ובריא.

במהלך חודשי החורף הקרים, רבים מאיתנו סובלים מעור יבש, מחוספס וקשקשי בגלל השילוב של אוויר קר, רוח ואוויר יבש פנים מחממי האוויר הכפוי שלנו. אף על פי שהם מכוסים בשכבת פרווה, הכלבים שלנו חשים גם בהשפעות הייבוש של החורף, ולכן חשוב עוד יותר להשתמש בשמפו ומרכך מרכך ללא ייבוש, מאוד לחות. החום היבש שנמצא בבתים רבים לאורך עונת החורף יכול להיות קשה על עורנו ושיערנו, לכן יש למרוח קרמים ומזגנים ידידותיים לכלבים כדי להקל על השריטות והגירוי.# 5 - סירוק לכלבים ללא תספורת , פרוות חורף עבה במיוחד זקוקים לצחצוח קבוע. שמירה על פרוות הכלב שלך במצב מצויין על ידי הברשה יומית להסרת סבכים, לכלוך ושיער מת, וכדי להגדיל את זרימת העור ולהפיץ שמן.

פרוות החורף של כלב יכול להסתיר בעיות, כמו גושים, בליטות או פצעים, וזו עוד סיבה טובה להמשיך לצחצח באופן קבוע. כשאתה מצחצח, הרגיש וחפש בזהירות אחר סימני מחלה. התקשר לווטרינר שלך אם אתה רואה משהו חשוד.# 6 - גזיזת ציפורניים מכיוון שאיש לא נהנה להיות בחוץ בקור לטיולים או למשחק זמן, ככל הנראה, הציפורניים של הכלב שלך יצטרכו להיות גוזמות באופן קבוע יותר מכיוון שהן אינן בחוץ רצות ומרוצצות כדי ללבוש אותן. בדוק מדי שבוע, וברגע שאתה שומע ש"קליק קליק "על הרצפה החשופה, תדע שהגיע הזמן לקצץטיפים אלו יעזרו לשמור על כלבך יפה ובריא, לא משנה מה העונה!

23 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח