7 תנוחות שינה של כלבים

כולנו יודעים שכלבים מדברים - אך הם יכולים לתקשר מגוון דברים באמצעות שפת הגוף שלהם. זנב מתנודד הוא הסימן של גור שמח, ואילו זנב מושפל מסמל פחד; אך האם ידעת שאפילו תנוחת השינה של כלבך יכולה להעביר מידע חשוב על מזגו ובריאותם?

על פי נתוני Dog Time, "תנוחת השינה המועדפת על כלבך עשויה להשתנות על סמך היכן אתה אומר לו לנוח, מי ישן בקרבת מקום או לפי מצב הרוח שלו מה הוא מרגיש באותו רגע."

אז, התבונן בתנוחות השינה שצירפנו במאמר והתבוננו בכלבלב כדי לקבל תובנה חשובה לגבי חיית המחמד האהובה שלכם!

רגליים משוגעות

כאשר כלב ישן על גבו כשכל ארבע הרגליים מופנות כלפי מעלה, אנו מכנים זאת תנוחת השינה 'רגליים משוגעות'. על פי נתוני Wide Open Pets, כלבים שישנים ככה מראים שילוב של כניעה ופגיעות. עם כל ארבע הרגליים באוויר, הבטן והאברים של הכלב נחשפים לחלוטין. אם זו אחת העמדות האהובות על כלבכם, הם ככל הנראה עצמאיים וסופר נינוחים . מה שלא יהיה, כאשר כלב נח עם תנוחת הרגליים המשוגעות , הם מודיעים למשפחתם שהם מרגישים 100%בנוח ובטוחים.שינה בצד

שינה בצד עם הידיים למטה היא תנוחת השינה הנפוצה ביותר לגורים. "NextGen Dog" אומרים שתנוחה זו בדרך כלל שמורה לתנומות קצרות, אך יתכן שחלק מהכלבים ישנים ככה לפרקי זמן ארוכים יותר. תנוחת השינה הצדדית מרגיעה יותר "מהמתכרבלת" ושוב מפגינה אמון מוחלט כשהגור מרגיש מספיק נוח כדי להותיר את הבטן חשופה. כלבים הישנים על הצד בדרך כלל הם רגועים מאוד ונטולי טיפול, לרוב הם קשורים קשרים חזקים עם משפחותיהם. כמו שאומר הולידוג טיימס, "כלב שישן בצד הוא כלב שמח, אכן כן ."
"סופרמן"

אמנם ככל הנראה אפשר להתווכח על זה, אבל זה נאמר שתנוחת הסופרמן היא ללא ספק אחת החמודות ביותר. כאשר הכלב שלך ישן על בטנו כשארבע הכפות נמתחות וראשן בגובה הקרקע, הוא משתתף בתנוחת סופרמן. על פי נתוני Dog Time, עמדה זו פופולרית בקרב גורים, מה שמקל על כלב להתעורר ולקפוץ שוב למשחק. כתוצאה מכך, עמדת הסופרמן היא בהחלט אינדיקציה לכלב קופצני ואנרגטי!


המעולף

תנוחת השינה 'המעולף' דומה לרגליים משוגעות, למעט שבתנוחת המעולף , הכפות הקדמיות של הכלב מונחות על חזהן בעוד רגליהן האחוריות מורחבות לחלוטין באוויר. במצב זה כלב יכול לשכב על גבו או על צדו. "Time Dog" אומרים שמצב זה עשוי להיות סימן לחימום יתר. הסיבה לכך היא שכפותיו של כלב מכילות בלוטות זיעה, ובבטן יש כמות פחותה של פרווה על גופן, ובסופו של דבר הופכת תנוחה זו ליעילה במיוחד לקירור. עם זאת, שימו לב; מגזין"החיים הטובים ביותר של הכלב " אומרים שאם הכלב שלך שם את כפותיהם על החזה שלהם בזמן שהם 'התעלפו', הם רומזים / אומרים לך שהם רוצים שיטרידו אותם. היזהר אם תבחר להעיר אותם.על הבטן

שכיבה על הבטן דומה לתנוחת המתכרבל אלא פרט לגופו של הכלב. כשכלב מתכרבל בבטן, יתכן שהוא לא מקבל את השינה האיכותית ביותר. על פי "החיים הטובים ביותר של הכלב", הסיבה לכך היא שהתנוחה אינה מאפשרת לשרירי הכלב להירגע מספיק בכדי להיכנס לשלב REM העמוק של השינה. כלבים שמתכרבלים בבטן נוטים להיות עדינים וביישנים - אבל חלקם הכי הרפתקנים מהחבורה!המתכרבל

כאשר כלב ישן שכפותיו תחובות מתחת לבטן וזנבו עטוף כל הדרך אל פניהם, הוא ישן בתנוחה (מה שאנחנו רוצים לקרוא) בתנוחת 'המתכרבל'. מכיוון שתנוחה זו מאפשרת לכלב להגן על בטנו ולחלק חום כללי, זוהי תנוחה נפוצה ביותר בקרב זאבים וכלבי בר, ​​כך לפי Dogs Best Life. אם הגור שלך עושה את תנוחת המתכרבל, זה כנראה אומר שהם קצת קרים או חוששים ממשהו, כמו הסביבה או אנשים חדשים. אבל אל תדאגו. גורים שמחים ועצמאיים ישנים לעתים קרובות גם ככה - זה פשוט כל כך נעים!
גב אל גב

תנוחה זו שונה במקצת מהאחרים מכיוון שהיא מתארת כיצד הכלב שלך ישן ביחס לעצמך או לחבר מהלהקה. כלבי בר מתכרבלים זה בזה כדי לישון, וכתוצאה מכך, כלב לפי NextGen אומרים כי ,שינה מגב אל פנים היא דרך אינסטינקטיבית עבור כלב להראות שאתה אחד מהלהקה. לפי Dogs Time , שינה גב אל גב היא דרך עבור הגור שלך להתחבר אליך, מראה לך שהם יכולים לבטוח בך 100%. לכן, אם הגור שלך זוחל איתך למיטה לילה אחד, על תרגיש רע בלהעניק להם קצת אהבה באמצעות מעט דביקיות!

905 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דרושים שליחים!!!

שלח.י הודעה: 054.5530401

משלוחים חינם בכל הארץ  

 בקניית מוצרים מעל 250 ש"ח